Zdjęcia z drona

Loty dronem to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin ostatnich lat. Zdjęcia z drona pozwalają dostrzec wiele więcej niż te wykonywane z powierzchni Ziemi. Charakteryzuje je przede wszystkim inna perspektywa dzięki której odkrywamy nowe spojrzenie na obiekty, krajobraz.

 

Wiele czynników składa się na możliwość wykonania nalotu dronem. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na pogodę. Prędkość wiatru nie może przekraczać 10 m/s. Zdjęcia z drona nabierają pełni swoich właściwości w odpowiednim naświetleniu, dlatego na zachmurzenie również należy zwrócić uwagę. Każdy nalot jest wykonywany przez certyfikowanego operatora, który dokonuje również zgłoszenia lotu.

 

Aby zapewnić sobie jak najlepsze efekty nalotu dronem, należy zadbać o jakość sprzętu. Korzystamy z najlepszych rozwiązań firmy DJI. Model Phantom 3 Pro pozwala na wykonywanie świetnych ujęć.

 

Ilość dostępnych na rynku urządzeń, pozwala jednak na dobór takiego, który najbardziej będzie spełniał nasze oczekiwania. Możemy przebierać w dronach bardzo małych, mobilnych – takich które można zawsze zabrać ze sobą, ponieważ mieszczą się do niewielkiego plecaka. Jeśli od drona wymagamy trochę więcej, warto zwrócić uwagę na większe urządzenia, które mogą nam zaoferować lepszą jakość materiału. Zastosowane w nich są lepsze kamery, które pozwalają na bardziej wymagające ujęcia. Dla profesjonalnych ujęć, wymagających najwyższej jakości, powinniśmy wybrać drony z najwyższej półki. Topowe modele wiodących marek, lub spersonalizowane urządzenie złożone na zamówienie. Pozwala nam to dostosować drona do własnych potrzeb, takich jak na przykład moduł LiDAR, czy specjalistyczna filmowa kamera.

 

Ważnym czynnikiem w procesie pozyskiwania zdjęć z drona, jest pora dnia. Jeśli chcemy uzyskać najlepsze efekty, najlepiej jest pozyskiwać materiał rano lub pod wieczór. Pozwala nam to na dostosowanie kierunku lotu w taki sposób, aby nasze zdjęcia lub filmy były idealnie naświetlone i nabrały wspaniałego efektu, którego oczekujemy.

 

Podczas wykonywania lotu, powinniśmy zadbać o odpowiednie parametry kamery. Wszystko zależne jest od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, co będzie naszym obiektem. Najczęściej dobrym wyborem jest krótki czas naświetlania i niskie ISO. Zdjęcia będą wtedy ostrzejsze, wyraźniejsze oraz wolne od szumów.

0
Feed

Zostaw komentarz